Sosyal Medya Hesabı Yönetimi

10
Nisan

Sosyal Medya Hesabı Yönetimi

Sosyal medyada markasını yönetmek isteyen yüzbinlerce marka sahibinden biriyseniz 1-2 dakikanızı ayırıp bu tavsiyelerimizi okuyarak markanız için iyi bir şey yapıyorsunuz diyebiliriz. Marka yönetim alanında uzmanlaşmış olan Oveo Kreatif ailesi olarak sosyal medya sınırlarından çok daha geniş bir açıdan, markanızın kurumsal kimliğinin bütünlüğüne uygun tavsiyelerimiz olacak.


Sosyal medya platformları elbette gelirlerini reklam verenlerin ilgisi sayesinde yaratıyor ama unutmayalım ki aslında genel olarak tüm sosyal medya mecraları bireylerin keyifli zaman geçirme platformlarıdır. Bu sebeple ve bu özelliklerini koruyabilmek için yazılımsal olarak her sosyal medya platformu kullanıcılarının deneyimlerini en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır. Kullanıcıların asıl müşteri olduğu, onların platformlarda harcadıkları zamanı arttırarak kazanç elde edildiği yadsınamaz bir gerçek.

Bu sebeple reklam verenlerin her bir sosyal medya reklam mecrasında reklam içeriği oluştururken platformun ruhuna uygun içeriğe ihtiyacı vardır. Oveodigital olarak "nasıl reklam içerikleri oluşturulması gerekir?" konulu yazılarımızı bu yüzden sıkça kaleme almaktayız.


Ama en önemlisi, en başta sizin koymanız gereken bir kural vardır. Bu da kurumsal kimliğinize uygun reklam nasıl olmalıdır kuralı. Kurumsal kimlik kitapçığınızda sosyal medya için yepyeni sayfalar açmalı, bu alanda çokça beyin fırtınası yapmalısınız. Reklamınızın izleyene doğru mesajı iletebilmesi için ne tür tekniklere sahip olması gerektiği, süre sınırları, içerik renkliliği vb. bir çok detayı kurumsal kimlik kitapçığınızın sosyal medya sayfalarında uzun ve detaylı bir şekilde belirtmelisiniz.


Unutmayın; sosyal medyada gelişine vurduğunuz toplar hep sayı olmayacaktır...