SEO Ajansı ile Çalışmak İşletmeler İçin Neden Önemli?

24
Aralık

SEO Ajansı ile Çalışmak İşletmeler İçin Neden Önemli?

Dünya, artık dijitalde yaşıyor. Özellikle de firmaların ulaşmak istedikleri hedef kitleler yani tüketiciler vakitlerinin çoğunu dijitalde geçiriyorlar. Yapılan araştırmalar B2B alıcılarının nerede ise yüzde 94’ünün bir satın alma yapmadan önce internette arama yaptıklarını göstermektedir.

Google verilerine göre de, internette arama yapan insanların yaklaşık yüzde 85’i Google aramalarında ilk sayfa sonuçlarını tıklarken, sadece yaklaşık yüzde 5’i kadarı 9.sayfaya kadar gitmektedir. Bu veriler, kullanıcılar eğer ilk sayfalarda yaptıkları arama ile ilgili yeterli bilgiye ulaşamadıklarında diğer sayfalara gittiklerini göstermektedir.

Bu göstermektedir ki tüketiciler, internet üzerinden araştırma yapmanın alışverişin ayrılmaz bir parçası olarak görmektedirler. Online veya değil nasıl satın alındığı önemli olmadan, ürünler ve firmalarla alakalı internette araştırma yapıyorlar. Bu sebeple de günümüzde artık hiçbir işletme dijital pazarlamayı göz ardı edecek durumda değildir.

Yüksek rekabet içeren bu dünyada ayakta kalabilmek için sürekli yeni müşteri bulmak çok önemlidir. SEO optimizasyon’da size bu yeni müşteri adaylarını sağlamak için en etkili yollardan biridir.

SEO’nun Temeli Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) web sitesi yapımından web sitesi için içerik oluşturmaya ve reklamlara kadar çok geniş bir stratejiyi kapsamaktadır. SEO çalışmaları etkili ve başarılı yapıldığında müşterilerin firmaya olan güveni artar. Bu da istenilen yeni müşterinin gelmesini yani satışların artmasını sağlar.

SEO, firmaların arama motorlarına verdikleri değeri de gösterir. Arama motoru değerinizi anladığında ürün veya hizmetlerinizle alakalı aramalarda üst sıralarda yer alırsınız. Yani SEO müşterilerin sizi kolay bulmasını sağlayan bir yol göstericidir.


İşletmenizin Başarısı İçin SEO Neden Önemlidir?

 • SEO fark edilme ve markalaşma için gereklidir. Eğer ürün ve hizmetleriniz ile ilgili tüm aramalarda ilk sıralarda çıkarsanız bu potansiyel müşterileriniz için sizin adınıza farkındalık yaratarak, akılda kalmanızı sağlayacaktır.
 • SEO güvenilirliği arttırır. Arama sayfalarında üstte gözükmeniz, sizi müşterilerinizin gözünde daha güvenilir kılar. Çünkü diğer benzer alıcıların da sizi aradığı ve incelediğini düşünerek, daha kolay güven sağlanır.
 • SEO web sitenizin trafiğini arttırır. Web sitenizi dükkanınız gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar çok trafik yani insan ziyaret ederse, bu kişiler arasında satın alma yapacak olanların oranları da yükselecektir.
 • SEO internet reklamcılığında getiriyi yükseltir. SEO’nun sağladığı faydalar ile internet reklamcılığı birleştirildiğinde yatırım maliyetine göre yatırım getirisi kat ve kat artacaktır.
 • SEO organik aramada yükselmenizi sağlar. Organik aramalar web sitenize gelecek trafiğin en temel kaynağıdır.
 • SEO küresel olduğu kadar yerel olarak da işinizi destekler. Yerel SEO, kendinizi belirli bir bölgeye veya kitleye kanalize etmenize de yardımcı olur.
 • SEO diğer birçok yatırıma göre ucuzdur. SEO gerçek bir yatırımdır. Çünkü SEO’nun faydaları sadece günlük değil uzun vadeli olarak işinizi olumlu etkileyecektir.
 • SEO ölçülebilir veriler sunar. Doğru analizlerle her şeyi ölçebilir ve kendinizi değişen koşullara kolayca adapte edebilirsiniz.


Neden Profesyonel Bir SEO Ajansı İle Çalışmalısınız?

SEO birçok firma için karmaşık olabilir. Değişen kurallara uyum sağlamak, yapılacak adımları tam uygulamak SEO için önemlidir. Yanlış adımlar hem itibar hem de para kaybına neden olabilir. Çünkü internet yapılan hataların kolayca unutulmadığı bir yer haline gelmiştir.

SEO ajansları, firmalara uzmanlıklarını sunarlar. SEO ajansları sitenizi inceler, özel SEO stratejileri geliştirir ve firmanızın hedeflerine ulaşmasında yardımcı olacak uygulamalar getirme, şeklinde sizi başarıya götürecek hizmetler sunar.

 • Bir SEO ajansı, firmanızın arama motorlarındaki sıralamada yukarı çıkmanıza yardımcı olur.
 • Bi SEO ajansı, web sitenizin trafik kalitesini yükseltir.
 • Bir SEO ajansı, ölçülebilir sonuçlar sunar.

Kaliteli bir SEO her zaman markanın yararına 7/24 çalışan bir satış görevlisi gibidir. Bu elemanı doğru seçme, doğru yönlendirmekte SEO ajanslarının işidir.