Googlede İlk Sırada Olunca Sizi Neler Bekliyor

25
Aralık

Googlede İlk Sırada Olunca Sizi Neler Bekliyor

İnternet çağının yaşandığı günümüzde artık tüm aramalar internet üzeriden yapılmaktadır.

Kabul edilir ki en büyük arama motoru Google’dır. Firmanızın daha çok insana ulaşıp daha iyi iş yapabilmesi için Google aramalarında üst sıralarda olması gerekir. Kişiler firmanız ile ilgili arama yaptığında önce en üstteki sayfadan başlayarak arama yapacaklardır. Bu nedenle Google arama motorunda ilk sırada olan firma sayfaları daha çok ziyaretçi alacak ve böylece daha çok tanınacaktır.


Googlede İlk Sırada Olmak İyi Bir Reklamdır

Eskiden firmalar reklam afişleri ile firmalarını tanıtmaya çalışırken günümüzde en büyük reklam aracı internettir. Google de ilk sırada olmak iyi bir reklam yapıyorsunuz demektir. Ve iyi bir reklam daha iyi satış daha çok iş demektir. Bir de para kazanmak için kurulan web siteleri vardır. Bu web siteleri sayfalarında yayınladıkları Google reklamlarının tıklanma sayısına göre para kazanırlar. Bu web siteleri için Google de ilk sırada olmak daha çok para kazanmak demektir. Peki Google de ilk sırada olmak için neler yapılmalıdır açıklayalım.


Google de İlk Sırada Olmak İçin Neler Yapılmalıdır

İnternet sitenizin Google arama motorunda ilk sırada yer alması için öncelikle iyi bir web sayfasına sahip olmanız gerekir. Arama yapan kişilerin rahatça aradığını bulabildiği düzenli bir internet sitesi daha çok ziyaretçi alacaktır. Kişiler sayfanızda gezinirken kesin ve net bilgilere rahatlıkla ulaşabilmelidir. Sayfanızda arama yapan kişiyi çok fazla resim ve detay ile yormadan aradığına ulaşmasını sağlamalısınız. İkinci aşamada iyi bir seo bulmalısınız. İyi bir Seo anahtar kelimeleri iyi seçip kullanacağından sizi Google aramalarında ön sıralara çıkartır.


Google Aramalarında İlk Sırada Olmak İçin Nerelere Kayıt Olmalısınız

Google haritalara kaydınızı yaptırın. Böylece firmanız bulunduğu bölgede ilk sırada olacaktır. Örneğin Antalya ilinde firmanız ile ilgili bir arama yapan kişi İstanbul’daki firmadan önce sizi görüntüleyecektir. Foursguare kaydınızı yaptırdığınızda kullanıcıların check-in yapmaları sonucunda google ziyaret edilen bir sayfa olduğunuzu görerek sizi üst sıralara almasını sağlar. Firma rehberine kaydınızı yaptırınız. Bu sizin firma listelerinde yer almanızı ve tanınmanızı sağlar. Google yerel işletme kaydınızı yaptırmalısınız. Google plus kaydınızı yaptırınız. Bu kayıt coğrafi aramalarda ön sıralarda görünmenizi sağlar. Facebook yerel işletme kaydı yapınız. Farklı forum ve sarı sayfa sitelerine de kayıt yaptırabilirsiniz. Tüm bunlar google aramalarında üst sıralarda yer almanızı sağlar. Ve google arama motorunda ilk sırada yer aldığınızda firmanız için iyi bir reklam olacak, böylece işlerinizde gözle görülür bir artış meydana gelecektir.