Promosyon Ürünleri

25
Aralık

Promosyon Ürünleri

Hem kişisel hem de mesleki olarak kullandığımız internet sayesinde ayrılmaz bir parçamız olan Google, özellikle reklamlar açısından herkese ihtiyacı olan çözümleri sunmaktadır. Bu açıdan da dijital pazarlamanın parçası olan Adwords Google içerisinde en sık kullanılan ve en etkili hizmetlerinden biridir. Çünkü Google Adwords yani çevrimiçi reklamcılık, son yıllarda yeni müşterilere ulaşmak yanı sıra firmaların büyümesi için de en doğru yol olduğunu defalarca kanıtlamıştır.


Google Adwords Reklam Fiyat ve Ücretleri

“Google Adwords’ün maliyeti nedir?”

Muhtemelen dünyada olduğu kadar Google Adwords Türkiye kullanıcıları da Google’da reklam vermeye niyetlendikleri zaman en ilgilendikleri ve merak ettikleri konu bu olmaktadır.

Ne yazık ki bu sorunun kolay ve tek bir cevabı yoktur. Bu soruya en uygun cevap ise “çeşitli değişkenlere bağlıdır” olacaktır.

Google adwords reklam fiyatları çok çeşitli değişkenlere bağlıdır. Bu değişkenlerin en iyi şekilde optimize edilmesi ile yüksek başarı sağlarsınız. Google reklamları alanında uzman partner Google reklam firmaları tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacak size özel çözümler sunabilirler.


Google Adwords Reklamı Nedir? Nasıl Reklam Verilir?

Google Adwords Reklam Modelleri Adwords, Google’ın ücretli olarak sunduğu reklamcılık hizmetleridir. Bir internet sayfasına girdiğinizde ekranınızın altında, üstünde veya yanlarında sıklıkla reklamlar görüyorsunuz değil mi? İşte, hepsi şirketlerin para ödeyerek satın aldıkları internet reklamları yani Adwords reklamlarıdır.

İnternetle hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan bu reklamlar ürün veya hizmet tercihlerimize, girdiğimiz web sitelerine veya kullandığımız uygulamalara göre şekil almaktadır. Kafanız mı karıştı? O zaman size kısaca Google reklamlarının mantığını anlatmaya çalışalım.

Herhangi bir Google kullanıcısı, bir cümle veya terim üzerinden arama yaparken, Google bu kullanıcıya aramasında kullandığı anahtar kelimeye dayalı reklamlar gösterir. Reklamlarının arama sonuç sayfasında görünmesini isteyen firmalarda tüketicilerin kendi sundukları mal ve hizmeti ararken kullanacaklarını düşündükleri anahtar kelimeler için teklif verirler. Mesele, İstanbul’da bulunan bir tesisatçı “sıhhi tesisat İstanbul” ya da “bozuk musluk” şeklinde anahtar kelimelere teklif verebilir.


Google Adwords Reklamlarını Neden Tercih Edilir?

Google reklam yönetimi sisteminin tercih edilme sebeplerini kısaca özetlemek istersek şunları söyleyebiliriz;


  • Her sektörden küçük veya büyük her firma kullanabilir.
  • Adwords reklamları geleneksel pazarlamadan daha etkindir. Faaliyetler daha hızlı satışa dönüştürülür.
  • Hedef kitleye daha kolay erişilir ve iyi ilişkiler geliştirme imkânı sunar.
  • Kolaylıkla marka itibari oluşturulur ve olumlu imaj rahatlıkla yayılır.


Google Adwords Reklam Modelleri

Adwords Dijital PazarlamaGoogle adwords reklam verme kararı alanlar bu hizmetten iki şekilde yararlanabilirler. Bunlardan birincisi reklam vermek isteyen firmalar işleri ile alakalı anahtar kelimeler için teklif vererek bu anahtar kelimeler ile internet üzerinden bir arama sorgusu yapan kullanıcılara kendilerini gösterme şansına sahip olurlar. Arama ağı reklamları da denen bu hizmette tıklama başına ödeme yapılır.

İkinci tür hizmet ise web sitelerine banner tarzı reklam yerleştirme seçeneğidir. Google’ın bu hizmeti yani görüntülü reklam ağı çok geniş bir potansiyele sahiptir. Nerede ise küresel internet kullanıcılarının yüzde 90’ı civarında etkileşim sağlanır.


Google Adwords Reklamını Kimler Kullanır?

Google Adwords reklamlarını kendini tanıtmak isteyen kişi veya kurumlardan, işini büyütmek isteyen her sektörden her kesim kişilere kadar çok geniş yelpazede kullanılır. Etkin bir pazarlama çalışması olan Google Adwords reklamları herkes için olmazsa olmaz bir reklam ve pazarlama aracı haline gelmiştir. Son yıllarda gittikçe artan talep doğrultusunda Google Adwords danışmanlığı alan firma sayısı çoğalmıştır.


Adwords Dijital Pazarlama

Google Adwords Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Her ne amaç için olursa olsun Google Adwords’un sağlayacağı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Adwords, SEO çalışmalarına göre daha hızlı sonuçlar verir. İyi optimize edilmiş bir Adwords kampanyası sizi arama sonuçlarında kolaylıkla ilk sıraya çıkartabilir.
  • Adwords marka bilinirliğinizi arttırmanın ve kendiniz hakkında bilgi vermenin etkili bir yoludur.
  • Hedef kitlenize doğrudan reklam verebilirsiniz. Yani doğru insana doğru zamanda erişme imkanınız olur.
  • Gmail gelen kutusu aracılığı ile daha fazla kişiye ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Google Eylül 2015 tarihi itibari ile Gmail reklamlarını Google Adwords’se entegre ederek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma imkânı da sağlamıştır.
  • Google Adwords ile performansınızı sürekli ölçebilirsiniz. Reklamınızı kim tıkladı, Adwords’ten web sitenize ne kadar trafik geldi, hangi anahtar kelime potansiyel müşteri oluşturdu gibi birçok konuda ölçülebilir verilere sahip olursunuz.
  • Diğer reklam araçlarına göre daha düşük maliyetli olması da en büyük avantajları arasındadır. Tıklama başına ödeme yapılacağı için reklamınızı gören herkes için değil ilgilenen kişiler başına ödeme yaparsınız.