Dijital Medya Planlama Nedir? Medya Ajansları ile Neden Çalışmalısınız?

25
Aralık

Dijital Medya Planlama Nedir? Medya Ajansları ile Neden Çalışmalısınız?

Gittikçe gelişen ve karmaşıklaşan dijital dünyada markaların potansiyel müşterileri ile etkileşim içerisine girmesi gittikçe zorlaşmaya başlamıştır. Çünkü dijital medya araçları, insanların markalara bağlanma biçimlerini kökünden değiştirmiştir. Bu açıdan markalar, hedef kitleleri ile etkileşime girmek ve potansiyel müşterilerini kendilerine çekmesi için profesyonel hizmetler almaya başlamışlardır.


Dijital medya planlama faaliyetleri; tüketicilerin hayatlarına giderek artan şekilde giren dijital dünya içerisinde, markalara yönelik farkındalık yaratılmasının planlanması sürecidir. Çünkü markaların bu dünya içerisindeki itibar yönetimi, fark yaratıcı pazarlama faaliyetleri ve hedef kitlesine yaklaşımı onları rakiplerine göre öne çıkartacak hareketlerdir.


Hızla değişen dijital dünyada fırsat yaratma, planlama, satın alma ve ölçme işlemleri ciddi bilgi ve uzmanlık gerektirmektedir. Morinek dijital medya planlama ve satın alma hizmetlerimiz, markanız için uzman bir hizmet noktasıdır.


Dijital Medya Planlama Nedir? Neden Önemlidir?

Dijital medya tanımı gittikçe genişleyen bir kavramdır. Dijital medya planlaması için;


Markaların ihtiyaçlarını ve sektördeki durumunu değerlendirerek, markanın bilinirliğini arttıracak, yüksek performanslı kampanyaların planlanması faaliyetleridir,

Dijital medyalarda markanın görünürlüğü sağlamaktır,

Hedef kitle gözünde dikkat çekici algı yaratmaktır,

Görsel veya yazılı içerik kampanyaları düzenlemektir,

Marka için en uygun dijital medya araçlarının belirlenmesidir, diyebiliriz.

Dijital medya satın alma da, planlanan bu mecraların en uygun bütçeler dâhilinde satın almasının yapılması işlemidir.


Dijital medya planlama ve satın alma faaliyetlerinin en önemli ve son adımı da planlanan ve satın alınan mecralardaki kampanyaların performans sonuçlarının ölçülmesi ve değerlendirilmesi sürecidir. Dijital medya araçlarının sonuçlarının ölçülmesi markanın gelecekteki faaliyetleri için temel verileri oluşturacaktır.

Bu faaliyetler sonucundaki hedef; markaların sürekli büyüyen dijital platformlarda rakiplerine karşı bilinirliğini sağlamak ve hedef kitlelerini web sitelerine yönlendirerek trafiği arttırmaktır. Tüm dijital medya planlama ve satın alma çalışmaların temelinde algı yaratma faaliyetleri yer alır. Dijital mecralarda yatılacak olumlu algı çalışmaları ile hedef kitle – marka ilişkisini olumlu ve yüksek performans kazandıracaktır.


Dijital Medya Planlama Çalışmalarımızda Dikkat Ettiğimiz Noktalar

Müşterilerimizin dijital medya planlama ve satın alma faaliyetlerinde,


Ürün ve hizmetlerini tanımak için çaba sarf ediyoruz. Onların markalarını birebir inceleyerek neler yapabileceğimizle ilgili sürekli beyin fırtınası yapıyoruz.

Hedef kitlelerini tespit ediyoruz. Markanın potansiyel müşterilerini en kesin çizgiler dâhilinde belirleyerek, planlarımızda markayı etkileyecek her kriteri hesaba katıyoruz.

Marka ve hedef kitle uyumunu en iyi yakalayacak, müşterilerimizin ürün ya da hizmetinin en iyi temsil edileceği dijital mecraları belirliyor, onların nasıl tanıtılacağını planlıyor ve kampanyalarını gerçekleştiriyoruz.

Tüm bu faaliyetlerimizde müşterilerimize en uygun bütçeler hedefleyerek hizmet veriyoruz.

Dijital medya planlama faaliyetlerinde sektöre bağlı olarak kullanılacak dijital araçların seçimi de önemlidir. Bu açıdan uzman ekibimiz yeni mecraları takip ederek sürekli olarak projelerimize, kampanyalarımıza ve faaliyetlerimize adapte etmektedir.


Kullandığımız Dijital Medya Araçları

Oveokeratif Reklam Ajansı olarak sektöre özel dijital medya araçları yanı sıra genel medya araçlarını da başarılı ve etkin şekilde kullanıyoruz.

  • Display (Banner) Reklamlar
  • Mobil Reklamlar
  • Video Reklamlar
  • Google Adwords Reklamları
  • Faceboook, Twitter Ve Instagram Reklamları
  • Youtube Reklamları
  • Gmail Reklamları

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını bilgi, deneyim ve tutkumuz ile harmanlıyoruz. Onların başarısının bizim başarımız olacağının bilinci ile profesyonel ama butik bir ajans mantığı ile çalışıyoruz.

Danışmanlık Hizmetlerimizle Dijital Pazarlama Süreçlerinizde Zaman Ve Maliyetten Kazanın!